Pogodne melodie, bujające rytmy oraz poetyckie i opowiadające poruszające historie teksty… Taki właśnie jest muzyczny świat Marii Burger, austriackiej singer-songwriterki występującej pod pseudonimem OSKA, która w swoim rodzimym kraju jako jedna z nielicznych zgrabnie balansuje pomiędzy mainstreamową przystępnością i alternatywnymi brzmieniami. Artystka zdobywa też liczne uznanie za granicą, dzięki czemu wyrusza w trasę “Forever Blue” w ramach której wystąpi 15 października 2024 roku w Warszawie, w klubie BARdzo Bardzo.

Dziedzictwo ma wiele znaczeń: dla jednych są to więzy krwi, podczas gdy dla innych jest to dbanie o dobrobyt przyszłych pokoleń. Dla Marii oba te aspekty są kluczowe. OSKA wychowana została bowiem w ogromnej rodzinie, gdzie była najmłodszą z ósemki rodzeństwa. Jednocześnie stara się odnaleźć sens w coraz bardziej niepewnych czasach w których przyszło jej dorastać. Wątki te kluczowe są zarówno na jej debiutanckiej EP “Honeymoon Phase”, jak i na albumie “My World, My Love, Paris”, gdzie przeplatają się z historiami miłości, złamanych serc oraz niepokojem o losy świata.

Lista sukcesów artystki jest imponująca. Jeszcze przed podpisaniem kontraktu płytowego zdobyła nagrodę XA Music Export na festiwalu Waves Vienna 2020. Pierwsza EP zgarnęła w 2022 roku statuetkę Amadeus Austrian Music Award w kategorii “Best Sound” i zapewniła jej obecność na playlistach zarówno mainstreamowych, jak i alternatywnych stacji radiowych. Debiutancki album spotkał się natomiast z uznaniem zagranicznej prasy, skutkując ponad 100 koncertami w Europie oraz supportowaniem Toma Odella na jego trasie koncertowej, po tym jak artysta osobiście odkrył ją jako juror konkursu Anchor Award w ramach Reeperbahn Festival. W 2023 roku artystka wystąpiła na Eurosonic Showcase Festival, gdzie uhonorowało ją Music Moves Europe Award, która w ubiegłych latach trafiła do takich artystów i artystek jak Rosalía, Dua Lipa, Stromae, Hozier, Adele, Mumford & Sons czy Christine and the Queens. Wiosna i lato 2024 roku przyniosą jej natomiast występy między innymi na amerykańskim festiwalu SXSW, a także support przed 4 koncertami Coldplay. A już jesienią wyruszy ona w samodzielną trasę, która nie ominie również Polski.

OSKA wystąpi w warszawskim BARdzo Bardzo 15 października 2024 roku. Bilety w cenie 79 zł trafią do sprzedaży 27 marca o godzinie 10:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl, do ceny biletu mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.