Hero image

TR/ST

3. 10. 24Progresja, Warszawa

Artysta znany ze swoich charakterystycznych darkwave’owych brzmień wystąpi dwukrotnie w Polsce! TR/ST zawita do Krakowa (2 października, Kamienna 12) oraz Warszawy (3 października, Progresja), w ramach trasy promującej jego nowy album. Właśnie ukazał się singiel zwiastujący to wydawnictwo.

TR/ST (dawniej Trust) to pseudonim producenta i wokalisty Roberta Alfonsa. Początkowo tworzył go w duecie z Mayą Postepski, perkusistką zespołu Austra. Ich wczesne brzmienia porównywano do Depeche Mode i Joy Division, wspólnie wydali nominowany do Juno Award debiutancki album “TRST”. Po odejściu Postepski projekt ewoluował w solowe przedsięwzięcie Alfonsa, w którym nie boi się on podejmować artystycznego ryzyka z każdą kolejną płytą, oferując odbiorcom zarówno mroczną i intymną elektronikę, ekstatyczne taneczne brzmienia, jak i bardziej industrialno-ambientowe pejzaże. Z początkiem tego roku ukazała się nowa “TR/ST EP” na której oprócz singla “Robrash” znalazła się kolaboracja z kanadyjską gwiazdą hyperpopu Cecile Believe, cover hitu “Being Boing” Pet Shop Boys nagrany w duecie z Jakiem Shearsem, a także oficjalny release krążącego od 2015 roku i uwielbianego przez fanów “Slug”. Artysta pracuje obecnie nad kolejnym albumem, który ma poszerzyć jego brzmienie w sposób zaskakujący i kinematograficzny: ,,większy, lepszy, piękniejszy oraz zakopany w błocie”.

TR/ST wystąpi w Polsce jesienią: 2 października w krakowskim klubie Kamienna 12 oraz 3 października w warszawskiej Progresji. Bilety w cenie 119 zł trafią do ogólnej sprzedaży 17 maja o 10:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Zobacz więcej