Hero image

Tender

7. 5. 18Grizzly Gin Bar, Warszawa
Facebook event

▬  FACEBOOK EVENT

TENDER powracają do Polski! Po wyprzedanym koncercie w Warszawie, londyński zespół przywiezie do Grizzly nową muzykę i stare dobre hity! Autorzy utworów “Outside”, czy “Nadir” zagrają 7.5. w Grizzly Gin Bar. Bilety w cenie 45 zł dostępne będą od piątku 26.1. przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl i w Empikach.

Tender to elektroniczny duet z Londynu, który został założony w 2015 roku przez Jamesa Cullena i Dana Cobba. Początkowo Zespół miał być skromnym projektem dwójki współlokatorów. Ich współpraca zaowocowała jednak samodzielnym wydaniem kilku utworów, a następnie EPki „Armour”, dzięki której duet znalazł się na pierwszej stronie Reddita, a ich piosenki zamieszczone na Soundcloudzie odsłuchało kilkaset tysięcy osób. W 2016 własnym sumptem zostały wydane kolejne dwa EP zatytułowane po prostu „EP II” i „EP III”. Po niedługim czasie Tender zyskał dziesiątki milionów odtworzeń na Youtube, Spotify, czy Soundcloud – kilkukrotnie zajmując z różnymi piosenkami pierwsze miejsce na portalu Hype Machine.

Ich debiutancki album „Modern Addiction”  ukazał się 1. września sumptem Partisan Records. Na płycie słychać wpływy artystów takich, jak Caribou, The National, czy Tame Impala. Artyści obecnie pracują nad nowym materiałem, który ukaże się już wkrótce!

Zobacz więcej