Z przykrością informujemy o przełożeniu warszawskiego koncertu Son Lux na czwartek 15 czerwca 2023 w klubie Stodoła. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na nowy termin. Poniżej prezentujemy oświadczenie, które zespół wystosował do fanów:

“We are heartbroken that due to scheduling conflicts, we have had to cancel some upcoming dates on our European tour in February and March. We have saved as many shows as possible in March and were able to reschedule some to June. All tickets remain valid for the cities listed, and for any cancelled shows, please contact your point of purchase for a full refund. Our fans mean the world to us, and we look forward to visiting your beautiful cities again in the future. Gratefully, – Ryan, Rafiq, & Ian”


Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty! Twórcy hitów “Easy”, “Lost It To Trying”, a także soundtracku do przebojowego filmu “Wszystko, Wszędzie, Naraz” zagrają 15 czerwca w warszawskim klubie Stodoła, 16 czerwca w B90 w Gdańsku oraz 17 czerwca Klubie Kwadrat, w Krakowie.

Mało jest zespołów z kręgu muzyki alternatywnej, które wywołują w Polsce tak duże zainteresowanie jak założony w Nowym Jorku skład Son Lux. Projekt zawiązany przez Ryana Lottę okrzyknięty został rewelacją już od debiutu w 2008 roku. Największą sławę i wstęp na główne sceny najpotężniejszych światowych festiwali dał im jednak wydany w 2013 roku krążek “Lanterns”, a także jego następca “Bones”, które to do dziś uważane są za absolutne klasyki awangardowej elektroniki.

Nieszablonowe podejście do kompozycji, z którego słynie Son Lux, można odnaleźć również na soundtrackach filmowych, autorstwa tego trio. Najnowszy z nich, skomponowany do filmu “Wszystko, Wszędzie, Naraz” zawiera niesamowitą listę muzycznych gości (jak choćby Mitski, David Byrne, André 3000 czy Randy Newman) i zbiera genialne recenzje zarówno od krytyków jak i widzów oraz słuchaczy na całym świecie.

Son Lux będzie można usłyszeć na żywo już w czerwcu 2023, podczas trzech koncertów w Polsce. Muzycy odwiedzą kolejno klub Stodoła w Warszawie (15.06), B90 w Gdańsku (16.06) oraz Kwadrat w Krakowie (17.06).