Polska publiczność miała już okazję poznać Ruby Waters w ubiegłym roku, gdy występowała przed City and Colour. Już 17 czerwca 2024 roku ona zawita ponownie do Warszawy (Hydrozagadka), tym razem na swój headlinerski występ, i to świeżo po wydaniu debiutanckiego albumu.

Płyta “What’s the Point” to czysta kwintesencja jej rozwijającej się muzycznej wrażliwości, a wyprodukował ją Sam Jackson Willows, z którym artystka miała już okazję wielokrotnie współpracować. Wydawnictwo umieszcza odbiorcę na siedzeniu pasażera w podróży przez życie Ruby, pozwalając mu instynktownie doświadczyć jego różnych aspektów: dobrych doświadczeń, seksu, narkotyków i rock’n’rolla, przejażdżek samochodem oraz wszystkiego pomiędzy. Zapowiadający ją singiel “Adult Swim” to odlotowy, przepełniony basem kawałek rocka, który eksponuje te najbardziej cielesne pragnienia. Już wcześniej utworami “Heather” oraz “Harder” artystka zgromadziła wokół siebie licznych fanów, “Supernatural” oraz “Blow” podbiły natomiast alternatywne stacje radiowe w Kanadzie, a piosenka “Quantum Physics” liczy sobie już ponad 15 milionów odtworzeń.

Koncert Ruby Waters odbędzie się 17 czerwca 2024 roku w warszawskiej Hydrozagadce. Bilety w cenie 89 zł trafią do ogólnej sprzedaży 22 marca o godzinie 10:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl, do ceny biletu mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.