Hero image

AURORA

23. 9. 24TAURON Arena Kraków

Norweska supergwiazda art-popu AURORA zapowiada nowy album “What Happened to the Heart?” i ogłasza trasę, która obejmie 2 koncerty w Polsce. Artystka wystąpi 23 września 2024 roku w TAURON Arena Kraków oraz dzień później 24 września w COS Torwar w Warszawie.

Pochodząca z Norwegii 27-latka sprzedała w swojej karierze już ponad milion albumów, a jej piosenki odtworzono 2,6 miliarda razy. Jej poprzednia płyta “The Gods We Can Touch” (2022) poza świetnymi wynikami i recenzjami przyniosła także inne imponujące sukcesy. Akompaniująca jej książka o tym samym tytule rozeszła się w nakładzie 14 000 egzemplarzy. Błyskawicznie wyprzedała się też większość koncertów promujących wydawnictwo, w tym 4 występy w Polsce, a także cała brytyjska część trasy, łącznie z występem w londyńskim Hyde Parku obok Adele.

AURORA jest także artystką, która od samego początku nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach. W kwietniu 2022 roku przeczytała list “We Are the Earth”, który został napisany przez rdzennych aktywistów i odmienił jej życie, a także zainspirował jej nowy album. Wspomniany tekst wzywa do naprawy świata poprzez zajrzenie w głąb własnych serc oraz odbudowanie empatycznej relacji z eksploatowaną przez nas ziemią. Artystka podróżowała po świecie spotykając się z odważnymi kobietami, o których mówi że ,,posiadają prawdziwą wiedzę” i określa je współczesnymi filozofkami. Szczególne piętno odcisnęły na niej trzy przywódczynie rdzennych plemion w Kolumbii, Brazylii i Argentynie. Większość nowych piosenek celowo powstawała poza strefą komfortu, w tłocznych i hałaśliwych w miejscach, w oderwaniu od korzeni i z dala od znajomej od dzieciństwa samotni lasów w Bergen. Miało to na celu odzyskanie harmonii pomiędzy umysłem a sercem, a poskutkowało zapowiadanym na ten rok albumem “What Happened to the Heart?” – najbardziej osobistym i katartycznym w dotychczasowej dyskografii.

AURORA wystąpi w tym roku w Polsce na dwóch koncertach w ramach pierwszej części trasy “What Happened to the Earth?”: 23 września w TAURON Arena Kraków oraz 24 września w COS Torwar w Warszawie. Bilety w cenach od 155 zł trafią do ogólnej sprzedaży 5 kwietnia o godzinie 10:00 na Fource.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, GoOut.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Zobacz więcej