⏱️ TIMETABLE ⏱️
19:00 – drzwi
20:00 – Patrick Wolf

Patrick Wolf powraca po ponad dekadzie z intymną trasą “The Crown of Stars”. 9 kwietnia 2024 roku da swój jedyny polski występ, w warszawskim klubie Niebo. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Muzyka towarzyszy Patrickowi Wolfowi od najmłodszych lat, kiedy to zamiast spędzać czas z rówieśnikami gromadził swój arsenał złożony z kupionych na szrocie organów czy domowej konstrukcji thereminu, z czasem rozwijając również umiejętności home recordingu. Już jako nastolatek dołączył do kościelnego chóru, pop artowego kolektywu Minty oraz założył eksperymentalny zespół Maison Crimineaux. W swojej solowej twórczości ten niezwykle wrażliwy singer-songwriter łączy jazz, folk i muzykę elektroniczną z szeroką gamą instrumentów na których gra samodzielnie. W 2003 roku wydał kultowy już debiutancki album “Lycanthrophy”, który zapewnił mu uznanie w Europie i Stanach. Zyskał nim też uznanie pośród innych artystów, gościnnie grając na skrzypcach u Arcade Fire, Owena Palleta czy Chicks on Speed. Kolejna płyta “Wind in the Wires” (2005) jest efektem podjęcia przez niego studiów kompozytorskich i pobrzmiewają w niej echa nastrojowego brytyjskiego folku i kameralnego popu wzbogacone o elektroniczne brzmienia. To właśnie ona przysporzyła mu rzesze niewiarygodnie oddanych i zaangażowanych fanów wspierających go aktywnie do tej pory. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkały się też niezwykle eklektyczne “Magic Position” (2007) oraz “Bachelor” (2009). Jego ostatnia długogrająca pozycja “Lupercalia” ukazała się w 2011 roku, i to z nią zawitał na pierwsze trzy koncerty do Polski. Po dłuższej nieobecności Patrick powraca zarówno z koncertami, jak i z nowym materiałem. W ubiegłym roku ukazała się między innymi jego EP “Nowhere Game” z której wziął się tytuł obecnej trasy “The Crown of Stars”. Koncerty odbędą się w wyjątkowych kameralnych okolicznościach.

Numerowane bilety siedzące w cenie 130 złotych są już dostępne w ogólnej sprzedaży na Fource.pl oraz eBilet.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.