Niestety sytuacja epidemiologiczna nie pozwala nam na zorganizowanie koncertu Declana McKenny w maju i zmuszeni jesteśmy go przełożyć. Oczywiście pozostajemy w stałym kontakcie z managementem artysty i już niebawem ogłosimy nową datę pierwszego solowego koncertu Declana w Polsce! Wszystkie zakupione dotąd bilety zachowują swoją ważność. Oto oświadczenie, które Declan wystosował do Was, fanów:

“Hi everyone, I’ve seen lots of you asking about the shows in Feb, March, April and May. I’ve been waiting to know for sure that these dates are out of the question and now I’m sure you’ll understand that they very much are. I have decided to postpone all of these shows, and I am determined to make sure they go ahead in the (not too distant) future. I think it is fair at this point not to announce new dates until we can all be sure they will go ahead, but go ahead they will, and tickets already purchased will remain valid.

In these times your support means so much, so thank you, I’m devastated but even more determined to make the Zeros tour one to remember forever

Declan x”

Młody brytyjski wokalista Declan McKenna podzielił się nowym singlem “Daniel, You’re Still A Child” i ogłosił trasę promującą jego najnowszy album, “Zeros”, w ramach której zagra także w Warszawie! Na koncercie w maju 2021 na pewno nie zabraknie hitów “Brazil” i “Why Do You Feel So Down”, a także zupełnie nowego materiału.

Declan McKenna określany jest nową nadzieją brytyjskiej muzyki alternatywnej. Mimo młodego wieku, 21-letni artysta ma już na koncie album studyjny “What Do You Think About the Car?” z 2017 roku i występy na takich festiwalach jak Glastonbury, Coachella, czy Lollapalooza. Jego twórczość jest porównywana do m.in. The Libertines czy Jamiego T, a sam Declan jako swoją największą inspirację podaje Davida Bowiego. W swoich utworach Declan porusza ważne tematy społeczne, dlatego często nazywany jest głosem młodego pokolenia.

Declan McKenna zadebiutował w 2015 roku singlem “Brazil”, krytykującym FIFĘ i obecną w niej korupcję. Singiel znalazł się na debiutanckiej płycie artysty, “What Do You Think About the Car?”, wyprodukowanej przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Depeche Mode, Florence and the Machine) i wydanej nakładem Columbia Records. Po premierze albumu Declan udał się w europejską trasę koncertową supportując zespół Blossoms, podczas której zagrał także dwa koncerty w Polsce – w Warszawie i Poznaniu. Teraz Declan przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty, “Zeros”, której premiera zaplanowana jest na 21 sierpnia. Album promują single “British Bombs”, “Beautiful Faces” i „The Key to Life on Earth”, gdzie w klipie wystąpił Alex Lawther znany z seriali “Black Mirror” i “The End of the F***ing World”. 

Declan McKenna wystąpi w warszawskim Klubie Proxima 4 maja 2021 roku. Bilety w cenie 89 zł będą dostępne w sprzedaży od 17.07 na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.