⏱️ TIMETABLE ⏱️
19:00 – doors
20:00 – Ruby Waters
21:10 – City and Colour

City and Colour to bardziej introspektywna i akustyczna odsłona Dallasa Greena, znanego również z post-hardcorowej grupy Alexisonfire. Artysta ze swoim solowym projektem przez 22 lata działalności zgromadził na koncie między innymi całą serię albumów podbijających szczyty kanadyjskich list sprzedaży. Jego długo wyczekiwany pierwszy polski koncert odbędzie się 21 października 2023 roku w Warszawie, w klubie Proxima.

Tragedie mają to do siebie, że wyciągają z songwriterów ogromne pokłady wrażliwości i piękna. Tak też jest na wydanym w tym roku siódmym albumie City and Colour “The Love Still Held Me Near”. Jest to z pewnością najbardziej drapieżna i eklektyczna pozycja w dyskografii Greena, powstała w najtrudniejszym okresie jego życia. W ciągu roku stracił on bowiem dwie bliskie osoby – kuzyna Nicholasa Osczypko, z którym założył pierwszy zespół, a także Karla Barehama – wieloletniego przyjaciela i producenta jego nagrań. Jednocześnie artysta po 11 latach rozstał się ze swoją żoną. Wszystkie te wydarzenia pchnęły go do nowych poszukiwań we własnej twórczości.

Koncert projektu City and Colour będzie miał miejsce w warszawskiej Proximie w dniu 21 października 2023 r. Bilety w cenie 94 zł trafią do sprzedaży w piątek 21 kwietnia o godzinie 11:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Going.pl, Ticketmaster.pl oraz we wszystkich Empikach. 5 złotych ze sprzedaży każdego biletu przeznaczone zostanie na organizację charytatywną Plus 1.