Jesteśmy naprawdę zachwyceni widząc jak wielu fanów mają w Polsce Rainbow Kitten Surprise! W związku z ogromnym zainteresowaniem występem zespołu w Warszawie, oraz dla Waszego bezpieczeństwa i komfortu przenosimy wydarzenie do bardziej przestronnego Nieba! Termin koncertu pozostaje bez zmian, jak również oczywiście nabyte bilety zachowują swoją ważność – widzimy się zatem pod sceną!

Muzyczny kameleon? Na pewno. Wprawne ucho wyłapie w kawałkach RKS zarówno inspiracje takimi grupami jak Modest Mouse, King Of Leon, ale warto też wspomnieć o fascynacji członków grupy hip-hopem. Amerykanie słyną również z wyjątkowych tekstów, pisanych przez Elę Melo – narracyjnych w formie, zawierających mnóstwo emocji i życiowych doświadczeń. Zarówno Melo jak i basista Charlie Holt należą do społeczności LGBTQ+, czemu dają wyraz w swej twórczości. Pochodzący z wydanej w 2018, trzeciej płyty grupy “How To: Friend, Love, Firefall” singiel “Hide” był dla Melo okazją do coming outu, towarzyszył mu też niezwykle znaczący klip – video jest paradokumentem przedstawiającym życie w trasie nowoorleańskich drag queens. Po występach na Bonnaroo, Lollapalooza i Osheaga, RKS sprzedali 80 000 biletów na swoją własną trasę koncertową “Friend, Love Freefall Tour”, której zwieńczeniem był wypełniony po brzegi wieczór w Red Rocks Amphitheatre i trzy koncerty pod rząd w Athens, GA – co zostało uwiecznione na ich pierwszym oficjalnym live albumie “Live From Athens Georgia”, wydanym w 2021 roku. Grupa podbiła również serca tiktokerów – single “It’s Called: Freefall” i “Cocaine Jesus” stały się viralami zdobyły ponad 11 milionów razy w ciągu jednego tygodnia.

Po kilkunastomiesięcznej przerwie grupa powróciła w kwietniu tego roku z nowym singlem, “Work Out”. Nagranie zapowiada przygotowywany od dwóch lat, czwarty album grupy.

Amerykańska formacja zaprezentuje swój materiał 5 listopada w warszawskim klubie Niebo. Bilety na koncert w cenie 69 złotych są już dostępne na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl i w Empikach.