Hero image

Wicca Phase

17. 6. 18Chmury, Warszawa

▬  FACEBOOK EVENT

Wicca Phase – jeden z najbardziej intrygujących artystów na scenie cloud rapu, przyjedzie do Warszawy! Współzałożyciel kolektywu GothBoiClique, który nagrywał m.in. z Lil Peepem („Avoid”, czy „Absolute In Doubt”) wystąpi 17.6. w Chmurach.

Wicca Phase naprawdę nazywa się Adam Mcllwee i pochodzi z Pensylwanii. Artysta podążając wyjątkową drogą muzyczną, poprzez eksperymentowanie z różnymi gatunkami i czerpanie inspiracji z wielu źródeł, a także liczne kolaboracje, wskazuje nowe kierunki w undergroundzie.

Instynkt Mcllowee’a do muzycznych innowacji można znaleźć już w czasach Tigers Jaw – zespołu, z którego odszedł 2013 roku, aby rozpocząć nowy rozdział w karierze. Kształtowanie unikalnego brzmienia Wicca Phase rozpoczęło się od serii piosenek wypuszczonych online, które łączyły szczery songwriting w stylu Nicka Cave’a z hiphopowym beatem. Ten nieoczywisty miks ciemnej elektroniki, trapów i alternatywy konstytuują styl Wicca Phase. 

Mcllowee jest współzałożycielem GothBoiClique – 10-osobowego kolektywu, którego członkiem byli np. Lil Peep, Lil Tracy czy Horse Head. Grupa skupiła jednych z najlepszych artystów nowego stylu i pomogła ukształtować wokół niego społeczność

   

Corinthiax jest kolejnym krokiem w karierze i rozwoju artystycznym Mcllowee’a. EPka eksploruje różne oblicza Wicca Phase, a także wprowadza jego twórczość na nowe terytoria. Ważnym elementem jest głos Wicca Phase, jednocześnie pewny i delikatny, dostarczający mrocznych, a zarazem wrażliwych opowieści o tęsknocie z okultystycznym rozmachem. Corinthiax zawiera intrygujące połączenie tajemniczości i szczerości. 

Zobacz więcej