Hero image

Wicca Phase Springs Eternal Care Charmer

20. 1. 24Hydrozagadka, Warszawa
Facebook event

⏱️ TIMETABLE ⏱️
19:00 – doors
20:00 – Care Charmer
20:45 – Wicca Phase Springs Eternal

Wicca Phase Springs Eternal to jeden z najbardziej intrygujących artystów, którzy rozpoczynali swoją karierę na fali popularności cloud rapu, choć swoją artystyczną wizją dawno wyszedł poza ramy gatunku, proponując autorskie połączenie emo rapu, trapu i witch house’u. Po ponad 5 latach powraca do Warszawy, by 20 stycznia 2024 roku zagrać w klubie Hydrozagadka.

Kryjący się pod tym enigmatycznym pseudonimem Adam McIlwee wcześniej występował w zespole Tigers Jaw. Jest także współzałożycielem GothBoiClique – kolektywu, którego członkiem był Lil Peep. Od 10 lat Adam skupia się jednak przede wszystkim na swoim solowym projekcie Wicca Phase Springs Eternal, w ramach którego wydał 6 albumów. Najnowszy krążek ukazał się w czerwcu 2023 roku i stanowi powrót do korzeni przefiltrowany przez dekadę songwriterskiego doświadczenia i odejście od gęstego melancholijnego trapu na rzecz szerszej palety brzmień. By symbolicznie podkreślić ten cykl życia płyta została zatytułowana po prostu “Wicca Phase Springs Eternal”, a jej klimat zainspirowała sceneria rodzinnej Pensylwanii, której piękno Wicca Phase postanowił przełożyć na dźwięki. Przy muzycznych inspiracjach wspomina on o brytyjskiej scenie folkowej lat 60. i 70., zwłaszcza o zespołach Fairport Convention czy Pentagle. Nie stronił jednak od elektronicznych brzmień, dając także wyraz swojej miłości do EDM, trance’u oraz house’u. Artyście zależało bowiem na wykreowaniu sonicznego świata budującego pomost pomiędzy realizmem a mistycyzmem.

Koncert Wicca Phase Springs Eternal odbędzie się 20 stycznia 2024 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka. W roli supportu wystąpi Care Charmer. Bilety w cenie 79 złotych trafią do sprzedaży w piątek 25 sierpnia o 11:00 na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl oraz w Empikach.

Zobacz więcej