Hero image

UPSAHL support koko die

16. 8. 24Kamienna 12, Kraków

Na dwa koncerty do Polski przyjedzie UPSAHL, amerykańska indie-popowa artystka znana zarówno z własnego materiału, jak i licznych piosenek pisanych dla innych wykonawców. W Warszawie wystąpi ona 16 sierpnia 2024 roku w Hydrozagadce, a w Krakowie dzień później 17 sierpnia w klubie Kamienna 12.

Taylor Upsahl dorastała w bardzo muzykalnej rodzinie, i rozpoczęła karierę pod pseudonimem UPSAHL w bardzo młodym wieku. Zainspirowana takimi artystami jak The Shins, Spoon, Lorde czy Beyonce, z gracją balansuje pomiędzy indie a popem, układając wpadające w ucho melodie oraz niebanalne teksty, które wsiąkają w psychikę i zmuszają do kontaktu z najgłębszymi emocjami. Jej pierwsza EP ukazała się jak miała zaledwie 14 lat i z miejsca zdobyła uznanie sceny muzycznej w rodzinnym Phoenix. Była to iskierka od której rozpaliło się uwielbienie fanów oraz tastemakerów, kontynuowane przez alternatywną perełkę “Can You Hear Me Now” oraz w szczególności “Drugs”, które zostało wykorzystane w ponad 2 milionach TikTokowych filmików i trafiło na 6. miejsce Viral Chart oraz 1. miejsce Sound on the Trends. Billboard wskazał “Young Life Crisis” EP (2020) jako jedno z 25 najlepszych wydawnictw popowych roku. Debiutancki album “Lady Jesus” (2021) zaprowadził ją natomiast na sceny takich festiwalijak Lollapalooza, Rock en Seine, Reading and Leeds, a także na supporty przed Melanie Martinez, Tove Lo, Fletcher oraz Yungblud. UPSAHL jest nie tylko wokalistką, ale także uzdolnioną singer-songwriterką, która współtworzyła wiele piosenek dla innych wykonawców. Jej nazwisko znajdziemy w metrykach utworów Dua Lipy, Madison Beer, Mike’a Shinody, Alana Walkera, Anne-Marie, Little Mix, a także na debiutanckiej EP Renee Rapp.

UPSAHL wystąpi u nas w 2024 roku z dwoma koncertami: 16 sierpnia (Warszawa, Hydrozagadka) oraz 17 sierpnia (Kraków, Kamienna 12). Bilety w cenie 99 zł trafią do ogólnej sprzedaż 12 kwietnia o godzinie 10:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Zobacz więcej