Hero image

Tender

30. 10. 17BARdzo bardzo, Warszawa
Facebook event

▬  WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Tender po raz pierwszy w Polsce!

Brytyjski zespół Tender przyjedzie do Warszawy by 30.10. w BARdzo Bardzo zaprezen-tować polskim fanom swoją debiutancką płytę!

Tender to elektroniczny duet z Londynu, który został założony w 2015 roku przez Jamesa Cullena i Dana Cobba. Początkowo Zespół miał być skromnym projektem dwójki współlokatorów. Ich współpraca zaowocowała jednak samodzielnym wydaniem kilku utworów, a następnie EPki „Armour”, dzięki której duet znalazł się na pierwszej stronie Reddita, a ich piosenki zamieszczone na Soundcloudzie odsłuchało kilkaset tysięcy osób. W 2016 własnym sumptem zostały wydane kolejne dwa EP zatytułowane po prostu „EP II” i „EP III”. Po niedługim czasie Tender zyskał dziesiątki milionów odtworzeń na Youtube, Spotify, czy Soundcloud – kilkukrotnie zajmując z różnymi piosenkami pierwsze miejsce na portalu Hype Machine.

Premiera ich debiutanckiego LP zatytułowanego „Modern Addiction” zaplanowana jest na 1. września, a ukaże się on sumptem Partisan Records. Na płycie słychać wpływy artystów takich, jak Caribou, The National, czy Tame Impala. Londyński duet przydanie do gustu także fanom zespołów takich, jak Vök, The Dø, czy Oh Wonder.

Zobacz więcej