Hero image

SON LUX Hanna Benn

27. 2. 18Progresja, Warszawa
Facebook event

▬  FB Event

UWAGA KONCERT PRZENIESIONY!

SON LUX – twórca hitów takich jak „Easy”, „You Don’t Know Me”, „Alternate World”, czy „Change Is Everything” przyjedzie do Warszawy promować swój najnowszy, piąty album „Brighter Wounds”. Ryan Lott wraz z Rafiqiem Bhatią i Ianem Changiem zagrają 27.2 w Progresji. 

Son Lux to trausgatunkowy sen pochodzącego z Los Angeles Ryana Lotta, który do współpracy zaprosił dwóch nowojorczyków: gitarzystę Rafiqa Bhatia i Iana Changa. Zespół, który łączy elektroniczny pop, soul i muzykę eksperymentalną zapowiada, że piąty album „Brighter Wounds” będzie jednym z najbardziej dostępnych dla słuchaczy. Utwory na płycie nie będą poruszać, jak dotychczas, uniwersalnych motywów, a obiorą kurs głęboko osobisty. W trakcie powstawania płyty Lott został ojcem, a jego najlepszy przyjaciel zmarł na raka. Dni początku były także dniami końca. Piosenki na płycie oddają te emocje.

Son Lux rozpoczął działalność w 2008 roku płytą „At War with Walls & Mazes”, początkowo jako projekt solowy, rezultat klasycznie wyszkolonego umysłu stojącego w opozycji do mainstreamu, Lott tworzy muzykę płynącą z własnego wnętrza wypuszczając z siebie nuty, które łączą się w cyfrową orkiestrę. Po wydanych w 2011 „We Are Rising” i w 2013 „Lanterns” Lott wykształcił autorskie podejście konstytuując brzmienie i rozszerzając listę artystów, z którymi pracował, co doprowadziło do niespodziewanych skutków. Muzyka Son Lux zwróciła uwagę wielu popowych gwiazd, którzy włączyli momenty z albumów do swoich prac np. Lorde stworzyła własny cover piosenki „Easy”, którą wykonywała podczas tras koncertowych.

W ostatnich latach Lott współpracował z artystami takimi, jak Woodkid, Moses Sumney, Antlers, My Brightest Diamond, Olga Bell, czy yMusic. Ponadto wraz z Sufjanem Stevensem i Serengetti stworzył Sisyphus. Jego muzyka pojawiała się w wielu filmach np. „Zniknięcie Eleanor Rigby”, czy „Papierowe Miasta”.

Zobacz więcej