Niestety mimo szczerych chęci wciąż niemożliwe jest zorganizowanie klubowego koncertu Shortparis w Polsce. Wraz z managementem zespołu zmuszeni jesteśmy przełożyć wydarzenie i tym samym możemy oficjalnie ogłosić, że Shortparis zagrają 13 września 2022 roku w warszawskim klubie Proxima. Wszystkie zakupione dotąd bilety oczywiście zachowują swoją ważność w nowej dacie.

Zachwycili polską publiczność na OFF Festivalu i grali w wypchanych warszawskich klubach. Teraz Shortparis zaprezentowali nową płytę i ogłosili koncert w Proximie! Rosyjska grupa odwiedzi Polskę w maju 2021.

Muzyki Shortparis nie da się zaszufladkować. Jedno, co można o niej powiedzieć na pewno to, że jest niesłychanie świeża i innowacyjna, mimo że na pozór sklecona ze znanych komponentów. Można doszukiwać się w niej śladów postpunka, postindustrialu, elementów noisowych, czy dark wave’u okraszonych świetnym songwritingiem i niepokojącym, lecz doskonałym wokalem. Koncerty Shortparis już zostały okrzyknięte „najlepszymi w całej Rosji”, a teraz muzycy zdobywają również zasłużone uznanie za granicą.

W listopadzie Shortparis podzielili się swoją trzecią płytą studyjną, zatytułowaną „Так закалялась сталь – Tak Zakalyalas’ Stal’” (Thus the Steel Was Tempered). Zgarnęli także szereg nagród w Rosji, w tym za „Odkrycie Roku” (GQ Russia), „Zespół Roku”, „Singiel Roku” i „Klip Roku” (Jager Music Awards).

Shortparis wystąpią w warszawskim Klubie Proxima 31 maja 2021. Bilety w cenie 69 zł są dostępne przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl Biletomat.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl i we wszystkich Empikach.