Fuzja psychodelicznego popu i głębokich groove’ów muzyki dance to znaki rozpoznawcze brooklyńskiej formacji Psymon Spine. Ich eksperymentalny pop przesiąka od nadmiaru wpadających w ucho melodii, jednocześnie eksplorując skomplikowane uczucia i oferując katharsis poprzez autorskie podejście do niesztampowej elektroniki i tanecznych brzmień. W Warszawie wystąpią w przyszłym roku: 28 maja 2024 w klubie BARdzo bardzo.

Geneza grupy sięga czasów gdy Noah Prebish oraz Peter Spears poznali się na studiach i momentalnie znaleźli nić porozumienia: ,,Chcieliśmy stworzyć coś eksperymentalnego, ale jednocześnie przystępnego i satysfakcjonującego”. Ich punktem wyjścia była inspiracja takimi artystami jak Talking Heads czy Os Mutantes, a także pędzącą nowojorską sceną taneczną. Z czasem dołączył do nich również klawiszowiec i producent Brother Michael, już jako trio wydali w 2017 roku swój debiut “You Are Coming to My Birthday”. Prebish grał także przez jakiś czas w dream-popowym zespole Barrie, gdzie poznał wokalistkę i multiinstrumentalistkę Sabine Holler, która ostatecznie uzupełniła skład Psymon Spine.

Chłonąc i eksplorując eksperymentalne elektroniczne brzmienia, muzycy nie stronią od jakże energetycznych połamanych disco rytmów, budowania napięcia w wczesnego techno, a także nieustającej pulsującej motoryki kojarzonej z krautrockiem. Pozostawiają oni swój uzależniający ślad na brzmieniach przeszłości, zaskakując na każdym kroku i dodając od siebie bujne partie syntezatorów, które mogły wyjść wyłącznie spod rąk tak wybitnych uczniów muzyki tanecznej.

Psymon Spine wystąpią w warszawskim klubie BARdzo bardzo 28 maja 2024 r. Bilety w cenie 79 zł trafią do ogólnej sprzedaży 1 grudnia 2023 r. o godzinie 11:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.