Hero image

Jaakko Eino Kalevi

3. 2. 24BARdzo Bardzo, Warszawa
Facebook event

Czasówka:

19:00 – drzwi
20:00 – Jaakko Eino Kalevi

Pochodzący z Finlandii artysta Jaakko Eino Kalevi zawita do Warszawy już 3 lutego 2024 roku, by wystąpić w klubie BARdzo bardzo i zaprezentować swoją autorską wizję totalnie odjechanego synth popu.

Kalevi dorastał w Jyväskylä, a muzykę zaczął tworzyć już jako chłopiec, po tym jak odkrył hip-hop oraz prog-metal spod znaku Dream Theater. Od 2007 roku wydaje muzykę, która odzwierciedla jego nieustannie ewoluujący i eklektyczny gust muzyczny. Przełomowy okazał się rok 2015, kiedy ukazał się album zatytułowany po prostu “Jaakko Eino Kalevi” i wydał go label Weird World należący do kultowej brytyjskiej wytwórni Domino Records. Płyta znalazła się między innymi pośród nominowanych do Nordic Music Prize, poskutkowała też pierwszymi solowymi koncertami w Europie, a także… zaproszeniem na album “American Utopia” Davida Byrne’a. Do każdego wydawnictwa podchodzi trochę inaczej: zaprezentowane w 2018 roku “Out of Touch” bliskie jest introspektywnemu dream popowi, mini-album “Dissolution” (2019) to natomiast obłąkany funk. W listopadzie 2023 roku ukazał się natomiast podwójny krążek “Chaos Magic” oferujący kombinację melodyjnego popu, żywiołowego darkwave’u, dub reggae i podszytego jazzem psych-rocka. Pojawia się na nim także wielu gości: Alma Jodorowsky, Jimi Tenor, Faux Real, Yu-Ching Huang oraz John Moods.

Koncert Jaakko Eino Kalevi odbędzie się 3 lutego 2024 roku w warszawskim klubie BARdzo bardzo. Bilety w cenie 99 zł są już dostępne w ogólnej sprzedaży na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać dołączone opłaty serwisowe.

Zobacz więcej