Hero image

Eivør Luna

8. 12. 21Proxima, Warszawa
Facebook event

Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatora musimy przesunąć (ale tylko o miesiąc!) polskie koncerty Eivør. Tym samym artystka wystąpi w warszawskim klubie Proxima 8 grudnia 2021. Wszystkie zakupione dotąd bilety oczywiście zachowują swoją ważność, a w sprzedaży pozostają wciąż niewyprzedane pule. Sama Eivør postanowiła napisać w sprawie tej zmiany specjalne oświadczenie dla polskich fanów:

„Friends in Poland! Due to unforeseen circumstances Eivør’s shows in Poland will need to be re-scheduled by a few weeks and will now take place as follows:

Dec 7 Gdansk, B90
Dec 8 Warsaw, Proxima
Dec 9 Wroclaw, Akademia

We apologise for the inconvenience and hope you can make the new dates. All tickets remain valid. For those of you who can’t make it refunds will be available from your point of purchase.

Thank you for your patience.
Team Eivør“


Po licznych wyprzedanych koncertach w Polsce, Eivør powróci zimą do naszego kraju na trzy koncerty w ramach trasy promującej wydanie swojej najnowszej płyty “SEGL”. Farerska artystka wystąpi w grudniu w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

Eivør to wokalistka, instrumentalistka i autorka piosenek, obdarzona pięknym, niespotykanym głosem. Wychowywała się w małej wiosce Gřta, zamieszkałej przez około 500 osób. Tam dorastała w otoczeniu jedynej w swoim rodzaju natury, a także niezwykłej tradycji i kultury farerskiej. Jej rodzice i dziadkowie zaszczepili w niej miłość do starodawnych pieśni i ludowych ballad. Rodzinne śpiewanie w jej domu było czymś naturalnym.

Serwowana przez Eivør muzyka zmienia się permanentnie. Gra muzykę folkową, ale też jazz, country, klasykę i trip-hopowy rock. Trudno wymienić wszystkie nagrody, które zdobyła artystka. Było ich kilkanaście, a samych nominacji do nich kilkadziesiąt! Jako że mieszkała na Wyspach Owczych, ale też na Islandii i w Danii, wyróżniania była w każdym z tych krajów. „Najlepszy głos damski”, „Piosenkarka roku”, „Kompozytor roku”, „Płyta roku” – to tylko niektóre z wyróżnień, jakie odbierała przez ostatnie piętnaście lat.

Na koncie Eivør jest aż dziesięć płyt. W 2018 roku artystka wraz z Johnem Lunnem stworzyła ścieżkę dźwiękową do serialu „The Last Kingdom”, jej piosenka została także wykorzystana w reklamie “Gry o Tron”.  Eivør zakończyła niedawno pracę nad nową płytą. Premiera długo wyczekiwanego longplaya, zatytułowanego „SEGL” (czyli „żeglowanie”), zaplanowana jest na 18 września. Jako główne inspiracje przy powstawaniu płyty, poza tradycyjnym folkiem i jazzem, artystka wymienia też Leonarda Cohena i Massive Attack.

Koncerty Eivør to niezapomniane, magiczne wręcz przeżycie z pięknym show i wyjątkową muzyką, o czym ponownie będzie można się przekonać już niedługo. Eivør wystąpi 7 grudnia w B90 w Gdańsku, 8 grudnia w klubie Proxima w Warszawie i 9 grudnia w klubie Akademia we Wrocławiu. Bilety w cenie 79 zł są dostępne przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.

Zobacz więcej