Hero image

DakhaBrakha: A live for life

2. 6. 22CKK Jordanki, Toruń
Facebook event

Legenda ukraińskiej sceny, DakhaBrakha na jedynym w Polsce koncercie charytatywnym! Wyjątkowe wydarzenie już 2 czerwca w Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, kup bilet i wesprzyj ukraińskie dzieci dotknięte trwającą wojną.

Światowej sławy ukraiński kwartet wystąpi w ramach koncertowej serii „A Live for Life”, której głównym celem koncertów jest zebranie środków na wsparcie przesiedlanych dzieci.

DakhaBrakha powstała w 2004 roku w Kijowskim Centrum Sztuki Współczesnej „DAKH” przez awangardowego reżysera teatralnego — Władysława Troickiego. Doświadczenie w pracy teatralnej znalazło odbicie w prezentacji scenicznej zespołu, którego występy zachwycają również warstwą wizualną. Na skrzyżowaniu ukraińskiego folkloru i teatru ich muzyczne spektrum jest bardziej intymne niż żywiołowe. Eksplorując kulturowe korzenie i rytmy, Dakhabrakha tworzy świat nowej, zaskakującej muzyki.

W trudnych czasach wojny ich twórczość jest hymnem obrońców Ukrainy i jej mieszkańców, odważnie przeciwstawiających się rosyjskiemu agresorowi.

Dochód z koncertu trafi do Fundacji Masza, której inspiratorką jest Masza Efrosinina, Honorowy Ambasador Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych.

Zobacz więcej