Hero image

Crossfaith

8. 11. 22Molo, Kraków
Facebook event

Soundtrack do cyber-apokalipsy. Tworzący wysokooktanowy blend metalcore’u, industrialu i dubstepu japoński kwintet Crossfaith wystąpi jesienią na dwóch koncertach w naszym kraju – 7 listopada w warszawskiej Hydrozagadce zaś 8 listopada w Krakowie, w klubie Molo. Bilety w cenach odpowiednio 89 i 79 PLN do nabycia od piątku, 22 lipca od godz. 9.00 na fource.pl.

Zaczynali jako numetalowy coverband, szybko jednak doszli do wniosku że chcą tworzyć własną muzykę. W roku 2006, w pięcioosobowym składzie, już jako Crossfaith wyruszyli z Osaki na podbój Japonii, a później i świata. Grupa wydała swoją debiutancką EPkę, „Blueprint of Reconstruction”, w 2008r., zaś rok później, nakładem japońskiej wytwórni Zestone Records, długogrający debiut „The Artificial Theory for the Dramatic Beauty”. W tym czasie Crossfaith utrzymywali też rygorystyczny harmonogram koncertów, występując przede wszystkim jako zespół supportujący, grając m.in. przed grupami Hatebreed, The Used czy Machine Head.

W 2011 r. Crossfaith przypuścili udany atak na uszy publiczności w USA – ich druga płyta „The Dream, the Space”, ukazała się w amerykańskim labelu Tragic Hero Records i otwiorzyła grupie drogę do kariery na Nowym Kontynencie. W tym też czasie Crossfaith wypracowali swój własny, biczujący dźwiękiem słuchacza styl, równie precyzyjny i mechaniczny co agresywny i brutalny. Na dobre w ich brzmieniu zadomowiła się elektronika, a w warstwie lirycznej wizje dystopijnej przyszłości. Nagrany w tym duchu trzeci album Crossfaith, „Apocalyze”, został wydany w 2013 r. i poprzedzony został singlami „The Evolution” i „We Are the Future”. Zespół dalej eksperymentował z muzyką, a zapowiedzią zmian okazał się singiel „Madness”, na którym usprawnili połączenie hardcore’u i elektroniki z czystszymi aranżacjami i większą ilością wokali.

Pod koniec 2015 roku zespół wydał „Xeno (Razor & Tie)” – album koncepcyjny o sztucznej inteligencji, która przejmuje ludzki umysł, z gościnnymi udziałem Caleba Shomo (Beartooth) i Benji’ego Webbe’a (Skindred). Koncepcyjny charakter narracji zachowali również na ostatnim, wydanym w 2018 r. Albumie, “Ex-Machina”, opowiadającym o buncie przeciwko autorytarnej klasie rządzącej dysponującej sztuczną inteligencją. W nagraniach wzięli udział industrialni hip-hopowcy Ho99o9. oraz od frontman Enter Shikari, Rou Reynolds.

Crossfaith zaprezentują swą mroczną wersję przyszłości na dwóch koncertach w – 7 listopada w warszawskiej Hydrozagadce i 8 listopada w Krakowie, w klubie Molo. Bilety w cenach odpowiednio 89 i 79 PLN do nabycia od piątku, 22 lipca od godz. 9.00 na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Going.pl oraz w Empikach.

Zobacz więcej