Hero image

Arek Kłusowski

3. 8. 23Cud nad Wisłą, Warszawa

Jeden z najoryginalniejszych głosów w Polsce (kontratenor). Laureat 3. miejsca w programie The Voice of Poland. Jest autorem ponad 100 piosenek, które zdobywały szczyty list przebojów w kraju. Pisał m.in. dla Ewy Farnej, Dody, Justyny Steczkowskiej czy Julii Wieniawy.

Na swoim koncie ma dwa albumy. Przy debiutanckim „Po Tamtej Stronie” pracował wspólnie m.in. z Darią Zawiałow. Krążek został dostrzeżony przez krytyków muzycznych i zaowocował zaproszeniami na takie festiwale jak Fest Festiwal, Open’er Festival czy Spring Break. Największym sukcesem z albumu okazał się utwór “Rocznik 92”, który został przez wielu uznany za hymn pokolenia milenialsów.

W 2021 roku wydał świetnie przyjęty singiel pt. „Antarktyda”. Drugim singlem zapowiadającym album był „Idealny Syn”, który szybko podbił ogólnopolskie radiostacje i stał się przebojem wakacji.
Arek wystąpił na dwóch letnich festiwalach emitowanych na żywo w telewizji – Top of The Top Festiwal w TVN oraz RMF Hit Festiwal w Polsat. Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany “Lumpeks” miał premierę 21 maja i szybko trafił na listę OLIS – najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Na “Lumpeksie”
znajdował się m.in. duet z Mery Spolsky “Dzieci z prowincji”. Pod koniec roku Arek przygotował dla fanów kolejną niespodziankę – wzruszającą balladę „Niech Zimy nie będzie” w duecie z Kayah.

W styczniu 2023 premierę miał nowy singiel Arka Kłusowskiego „Najsmutniejszy człowiek świata”, zwiastujący nowy album, którego premiera odbędzie się w sierpniu.

Zobacz więcej