Hero image

Alina Pash

29. 3. 23Hydrozagadka, Warszawa
Facebook event

TIMETABLE: 19:00 drzwi | 19:30 Monysto | 20:00 Morphom |21:00 Alina Pash

W twórczości ukraińskiej artystki Aliny Pash odzwierciedlają się dwa najbliższe jej światy: zakarpacka wieś Busztyno oraz miasto Kijów, pogodzone poprzez skrzyżowanie brzmień hip-hop/R&B z ludowymi melodiami i karpackim folklorem. Jej pierwszy klubowy polski koncert odbędzie się już 29 marca 2023 roku w Hydrozagadce w Warszawie.

Alina Pash określa siebie jako kompletną “bitangę” (chuligankę) i taki też tytuł nosi jej debiutancki singiel, który wraz z ekscentrycznym teledyskiem wywołał spore zamieszanie na ukraińskim rynku. W 2019 roku ukazał się pierwszy album Aliny “Pintea:Gory” (dedykowany jej rodzinnej wsi), a zaraz po nim nadeszła jego druga część “Pintea:Misto” (poświęcona Kijowowi). Po licznych nagrodach, nominacjach i występach na światowych festiwalach nie zwolniła tempa i zaprezentowała 2 EP-ki oraz album ,,Rozmova” (2021). Na najnowszych nagraniach brawurowo zderza ona swoje autorskie wizje różnych, często bardzo odmiennych gatunków muzyki rozrywkowej.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, Alina Pash aktywnie wspiera swoją ojczyznę poprzez działalność charytatywną. Wydała też piosenkę “Nebratski narodi”, w której rozprawia się z wykorzystywanym przez rosyjską propagandę mitem jakoby Rosjanie i Ukraińcy byli jednym narodem.

Unikatowa fuzja gatunków w wykonaniu Aliny Pash zabrzmi już 29 marca 2023 roku na scenie warszawskiej Hydrozagadki. Bilety w cenie 65 zł trafią do sprzedaży 1 lutego o godzinie 10:00 na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl oraz we wszystkich Empikach.

Zobacz więcej