W roli supportu przed styczniowymi koncertami Devendry Banharta wystąpi Vetiver!

Folkowy zespół z San Francisco powstał w 2002 roku z inicjatywy Andy’ego Cabica. We wczesnym okresie istnienia Vetiver na gitarze grał… Devendra Banhart, z którym Cabic zaprzyjaźnił się na studiach. Mimo że od tego czasu Devendra poświęcił się karierze solowej, udzielał się on wielokrotnie na albumach Vetiver, a Andy Cabic pomógł skomponować hit „At the Hop” Banharta.

Ich debiutancka płyta, zatytułowana po prostu „Vetiver” ukazała się w 2004 nakładem lokalnej wytwórni DiCristina. Zespół wydał następnie serię świetnie przyjętych albumów studyjnych: „To Find Me Gone” (2006), „Thing of the Past” (2008) – kolekcję coverów artystów, którzy zainspirowali Cabica, „Tight Knit” (2011) i „The Errant Charm” (2011). Dyskografię zespołu zamyka wydawnictwo „Complete Strangers” z 2015 roku.

Teraz Vetiver i Devendra Banhart ponownie łączą siły i wyruszają we wspólną trasę koncertową. Złapać ich będzie można dwukrotnie w warszawskim Palladium. Koncert 22 stycznia jest wyprzedany, natomiast bilety na koncert 21 stycznia są nadal dostępne przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.