Hero image

Sophie Ellis-Bextor Holiday Sidewinder

13. 3. 24Progresja, Warszawa
Facebook event

⏱️ TIMETABLE ⏱️
19:00 – doors
20:00 – Holiday Sidewinder
21:00 – Sophie Ellis-Bextor

Gwiazda pop, która robi wszystko na swoich warunkach i nieprzerwanie świętuje kolejne sukcesy… Sophie Ellis-Bextor powraca do Polski i 13 marca 2024 roku zagra w warszawskiej Progresji!

Pierwsze kroki stawiała w indie-rockowym zespole Theaudience, by następnie przebić się do mainstreamowej sławy śpiewając w wielkim hicie Spillera “Groovejet (If This Ain’t Love)”. Jeszcze większymi przebojami okazały się single z jej debiutanckiego solowego albumu: “Murder on the Dancefloor” oraz “Get Over You”. Dobrą passę w kolejnych latach kontynuowały takie piosenki jak “Not Giving Up on Love” z Arminem van Buurenem, “Can’t Fight This Feeling” z Juniorem Calderą, czy “Crying at the Discotheque”.

Ostatnia dekada jej twórczości upłynęła pod znakiem trylogii albumów nagranych z multiinstrumentalistą Edem Harcourtem. Ukazują one nowe, bardziej dojrzałe oblicze artystki, a każdy został tematycznie zainspirowany przez inny region świata: “Wanderlust” (2014, Europa Wschodnia), “Familia” (2016, Ameryka Łacińska) oraz “HANA” (2023, Azja Wschodnia). Osobnym fenomenem okazało się Kitchen Disco – cykl livestreamów z okresu pandemicznych lockdownów, podczas których Sophie wraz z mężem i piątką synów organizowali domówki w ramach których wokalistka wykonywała swoje piosenki, jak i covery przebojów innych artystów. Po ustaniu restrykcji Kitchen Disco przerodziło się w koncertowe show prezentowane na licznych festiwalach i w teatrach. Szczególnym wyróżnieniem jej dotychczasowego bogatego dorobku był tegoroczny występ na największej scenie festiwalu Glastonbury, czyli kultowej Pyramid Stage.

Nie ulega wątpliwości, że 13 marca 2024 roku warszawska Progresja za sprawą koncertu Sophie Ellis-Bextor zamieni się w roztańczoną dyskotekę. Bilety w cenie 129 zł trafią do sprzedaży 29 września 2023 r. o godzinie 9:00 na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl. Do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Zobacz więcej