Jacob Lee – artysta tworzący muzykę z pogranicza popu i R&B – ma zaledwie 25 lat, a już zgromadził ponad 210 milionów streamów na Spotify i wyprzedaje trasy koncertowe na całym świecie – a to wszystko bez wsparcia wytwórni, managementu, ani agencji bookingowej. Po sukcesie swojego debiutanckiego LP „Philosophy” i zapowiedzi drugiego albumu Jacob Lee ogłosił trasę po Europie. W marcu artysta odwiedzi także Polskę!

The Brag określa Jacoba Lee jako „jednego z największych artystów w Australii, o którym nigdy nie słyszeliście”. Zadebiutował on w 2014 roku w australijskiej edycji programu The Voice, gdzie występował pod czujnym okiem will.i.ama z The Black Eyed Peas. Pojawił się również w australijskim X Factor.

Jacob Lee uznał jednak, że talent shows nie są dla niego i od tego czasu wypuścił kilka niezależnych wydawnictw, które zostały świetnie przyjęte zarówno przez krytyków, jak i fanów. Jego pierwszy album długogrający „Philosophy” ukazał się w 2019 roku i znalazły się na nim takie hity jak „I Belong to You” i „Demons”. Następnie Jacob sukcesywnie wydawał utwory, które składają się na jego drugi album studyjny – „Conscience”. Premiera ostatnich piosenek z płyty zaplanowana jest na pierwszą połowę 2020.

24 marca 2020 Jacob Lee zagra kameralny koncert w stołecznym klubie BARdzo Bardzo. Bilety w cenie 49 zł będą dostępne od 27 stycznia przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.