Hero image

Declan McKenna Soft Launch

25. 4. 24Stodoła, Warszawa
Facebook event

⏱️ TIMETABLE ⏱️
19:00 – doors
20:00 – Soft Launch
21:00 – Declan McKenna

Declan McKenna powraca do Polski, i to niedługo po premierze nowego, trzeciego już albumu “What Happened To The Beach?”. Brytyjski artysta wystąpi u nas dwukrotnie w 2024 roku: 25 kwietnia w Warszawie (Stodoła) oraz 26 kwietnia w Krakowie (Kwadrat).

BILETY NA KONCERT W KRAKOWIE – TUTAJ

Zapowiadany na 9 lutego 2024 r. album jest efektem poszukiwań większej przestrzeni i luzu oraz zaufania we własną intuicję. Zarejestrowano go w Kalifornii pod producenckim okiem Gianluci Buccellatiego, wcześniejszej współpracującego z Arlo Parks czy Laną Del Rey. Zawarte na nim piosenki oferują ucieczkę od codziennego pędu, wnoszą dużo kalifornijskiego słońca i nastrojowości w których słuchacz może się zanurzyć, doznając chwili wytchnienia. Dobrym tego przykładem jest wydany niedawno singiel “Nothing Works”, który powstał jako odpowiedź artysty na próby zaszufladkowania go oraz próby interwencji w jego twórczość ze strony wytwórni. Declan pośród największych muzycznych inspiracji przy tworzeniu nowych piosenek wskazuje St. Vincent oraz Unknown Mortal Orchestra, podczas gdy na zawartość liryczną ogromny wpływ miała terapia na którą poszedł, by nauczyć się jak radzić sobie z presją nakładaną na aktywnie koncertującego i nagrywającego muzyka. Declan wchodzi jako singer-songwriter na poziom 2.0 – wciąż nie stroni od trudnych tematów, ale dąży już przede wszystkim do szukania radości w życiu.

24-latek ma już na koncie albumy “What Do You Think About the Car?” (2017) oraz “Zeros” (2020), a także występy na takich festiwalach jak Glastonbury, Coachella, Lollapalooza czy Reading and Leads. Jego twórczość była porównywana do The Libertines czy Jamiego T, a sam artysta jako swoją największą inspirację podaje Davida Bowiego. Często nazywany jest głosem młodego pokolenia, gdyż w swoich piosenkach często porusza ważne tematy społeczne. Zadebiutował w 2015 roku roku singlem “Brazil”, krytykującym FIFĘ i obecną w niej korupcję.

Declan McKenna wystąpi w Polsce na dwóch koncertach: 25 kwietnia w warszawskiej Stodole oraz 26 kwietnia w krakowskim Kwadracie. Bilety w cenach od 129 zł trafią do ogólnej sprzedaży 27 października o 9:00 na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl. Wcześniejsza fanowska przedsprzedaż wystartuje w czwartek 26 października o 9:00, aby uzyskać do niej dostęp należy dopisać się do listy mailingowej na oficjalnej stronie artysty. Do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Zobacz więcej