Hero image

SOFI TUKKER Plastic

5. 9. 22Progresja, Warszawa

DRZWI: 19:00 | PLASTIC: 20:00 | SOFI TUKKER: 21:00

Śmieją się w twarz gatunkowym purystom, celebrują wolność, jedność i poczucie własnej wartości. Duet SOFI TUKKER, czyli Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern od ośmiu lat tworzy swoją własną, oryginalną wersję muzyki tanecznej, którą podbił serca publiczności na całym świecie, również w Polsce – w 2019 zagrali nad Wisłą swój nie tylko pierwszy, ale też od razu wyprzedany koncert.

Kiedy rok później wybuchła pandemia rozpoczęli codzienne transmisje na żywo błyskawicznie angażując miliony widzów i się drugim najczęściej streamowanym na żywo artystą w 2020 roku. Codzienne transmisje na żywo zrodziły także Freak Fam – społeczność fanów, która gromadzi się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na spotkaniach online i na żywo. W 2021 r. SOFI TUKKER powrócili do koncertowania występując na festiwalach w Firefly i Outside Lands. Teraz grupa powraca z trasą koncertową od czasu wyprzedanego koncertu w 2019 roku, promującego nową płytę “Wet Tennis” – długo oczekiwaną kontynuację nominowanego do nagrody Grammy debiutanckiego albumu “Treehouse”. Premierę albumu zapowiedziano na 29 kwietnia.

Tytuł “Wet Tennis” to akronim: When Everyone Tries to Evolve, Nothing Negative Is Safe – “kiedy wszyscy próbują się rozwijać, nic, co złe, nie może czuć się bezpiecznie.” “Wet Tennis” to ruch naprzód, optymizm i pozytywny wzrost, bez względu na wyzwania. Jest głośno i jasno.

“Jesteśmy zachwyceni i dumni, że ogłaszamy naszą pierwszą trasę koncertową, odkąd świat został wywrócony do góry nogami. W ciągu ostatnich kilku lat z miłości, zjednoczenia i akceptacji powstała najbardziej niesamowita społeczność. Nadszedł czas, abyśmy spotkali się wreszcie na żywo. Ta trasa jest inna niż wszystkie, które zagraliśmy do tej pory – zaprezentujemy zupełnie nową muzykę z naszego nadchodzącego albumu i spotkamy się z naszymi szalonymi fanami z Freak Fam!” – cieszą się muzycy.

SOFI TUKKER byli nominowani dwukrotnie do Grammy, a ich debiutancki album wyniósł ich na pierwsze miejsca list przebojów. Największe hity zespołu to “Drinkee”, “Best Friend” oraz “Sun Came Up”.

Duet wystąpi 5 września w warszawskiej Progresji. Bilety w cenie 99 zł, dostępne od 4 marca na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl i w Empikach.

More about the artist